26.06.2015

Pacoima street art - Mural Mile w San Fernando Valley

Mural Mile to projekt artystyczny, którego początki sięgają 2012 roku. Wtedy to grupa artystów, postanowiła odmienić niezbyt atrakcyjne oblicze, położonego tuż pod Los Angeles, miasteczka Pacoima, poprzez wyprowadzenie sztuki na ulice.

Obecnie, w promieniu 4 km od miejskiego ratusza, możemy odszukać ponad 50 murali, wykonanych przez lokalnych artystów. Poniżej prezentujemy nasze ulubione.

Gwiazdor wielu filmów (Maczeta, Sons of Anarchy, żeby wymienić tylko niektóre) Danny Trejo, aktywnie inwestuje w lokalną społeczność, między innymi wspierając program 12 kroków, który pomaga wyzwolić się z nałogów.

"Where there is love - there is life"

Lady of the Valley autorstwa The Gr818ers 


La Virgen de Guadalupe.

 Pacoima's Art Revolution ​- celem powstania tego malunku było opowiedzenie się za utrzymaniem legalności murali w LA.

La Lady Liberty - wspólny projekt lokalnych artystów, przypominający o imigranckich korzeniach amerykańskiego narodu.


Born In East Valley

Mój ulubiony mural z Fridą Kahlo

4 komentarze:

 1. Szkoda że u nas nie ma takich murali bo miejsca by się znalazły. Jak widzę te tzw. "grafit" szpetne jak ciemna listopadowa noc to robi mi się źle. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę w LA w drugiej połowie lipca i szykuję sobie program wyprawy według Twoich postów (dlatego czekam na nowe - choć nieźle mnie na Twoim blogu obrażono ostatnio, ale cóż.. mało który Polak daje o sobie dobre świadectwo w dzisiejszych czasach).
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam, umknęło mi to. Na blogu stosujemy politykę NOH8 tolerance i obraźliwy komentarz został juz przeze mnie usunięty. Pozdrawiam serdecznie!!!

   Usuń
  2. Wielkie dzięki za reakcję i profesjonalizm.

   Usuń

Masz coś do dodania? Chcesz o coś zapytać? Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcesz skomentować nasz wpis:)

Prawa autorskie

Fotografie i teksty zamieszczone na tym blogu są naszą własnością. Wszelkie kopiowanie, powielanie i publikowanie może odbyć się wyłącznie za naszą zgodą. Chcesz wykorzystać naszą pracę- skontaktuj się z nami: zawszewdrodze@gmail.com