12.01.2015

Bodie - miasto zatrzymane w czasie

   Podczas naszych wojaży po Stanach Zjednoczonych zawitaliśmy już do kilku znanych wymarłych miasteczek. Dla przypomnienia i dla zainteresowanych tym tematem pisaliśmy dotychczas o: 
  Tym razem zajechaliśmy do Bodie i cóż mogę powiedzieć... Bodie totalnie nas oczarowało. Miasteczko, w czasach gorączki złota (szczyt rozwoju miasta przypadł ok 1880) zamieszkiwane przez kilka tysięcy osób, wygląda tak, jakby jego mieszkańcy opuścili je tylko "na chwilę", która zamieniła się w "na zawsze". W barze wciąż stoją butelki, na szkolnych ławkach kurzą się zeszyty, czas potargał firanki, pozrywał tapety, wybił kilka okien... Z bogatego niegdyś miasteczka, z własną dzielnicą czerwonych latarni, Chinatown i kilkoma świątyniami, dziś pozostała nieco ponad setka, chylących się ku ziemi, budynków. 
 Chodziliśmy zarośniętymi uliczkami, podglądaliśmy przez okna duchy przeszłości, przysiedliśmy na dłuższą chwilę na drewnianej ławce, zasłuchani w wiatr historii.
   Zapraszamy was na spacer po Bodie State Historical Park, a zainteresowanych zgłębieniem historii miasta, odsyłam do jego strony internetowej www.bodie.com

Prawa autorskie

Fotografie i teksty zamieszczone na tym blogu są naszą własnością. Wszelkie kopiowanie, powielanie i publikowanie może odbyć się wyłącznie za naszą zgodą. Chcesz wykorzystać naszą pracę- skontaktuj się z nami: zawszewdrodze@gmail.com