14.10.2014

San Antonio czyli odrobina Meksyku w Teksasie
San Antonio, ze swoim milionem i 400 tysiącami mieszkańców, jest jednym z największych miast USA. Co więcej, od kilkunastu lat jest w ścisłej czołówce miast, które rozrastają się najszybciej. Za ten przyrost naturalny w dużej mierze odpowiadają Latynosi, którzy stanowią 2/3 populacji San Antonio (stąd tytuł posta). Podwaliny pod miasto, takim jakie dziś je widzimy, położyli Hiszpanie oraz chrześcijańscy misjonarze, którzy pojawili się tu pod koniec XVII wieku. Wybudowali tu 5 kościołów misyjnych, w tym najsławniejszą misję - Alamo. To dla tych kościołów przyjechaliśmy do San Antonio (zabytek w USA to raczej rzadkość:), choć samo miasto też okazało się bardzo malownicze. Zresztą oceńcie sami.

Kościelne ławki

  


 River Walk2 komentarze:

  1. Ostatnio czytałam trochę o tym mieście i jakoś mnie zainteresowało. Gdyby udało mi się wyjechać ( biorę udział w loterii wizowej, trzymajcie kciuki :D ) to być może właśnie tam bym się udała :)

    Agnieszka

    OdpowiedzUsuń
  2. Ależ kolorowo! Uwielbiam takie scenerie, marzy mi się, by chociaż trochę takich południowych soczystych barw udało się zaszczepić u nas... ale to chyba jednak nie ten klimat. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Masz coś do dodania? Chcesz o coś zapytać? Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcesz skomentować nasz wpis:)

Prawa autorskie

Fotografie i teksty zamieszczone na tym blogu są naszą własnością. Wszelkie kopiowanie, powielanie i publikowanie może odbyć się wyłącznie za naszą zgodą. Chcesz wykorzystać naszą pracę- skontaktuj się z nami: zawszewdrodze@gmail.com