6.02.2014

Podsumowanie reklam Super Bowl 2014 Commercials :)

Każdego roku nadchodzi ten dzień, kiedy całe rodziny, grupy przyjaciół, a czasem nawet przypadkowo spotykające się w jednym miejscu osoby zbierają się przed telewizorem (często nowo zakupionym właśnie z okazji tego wydarzenia) by oglądać wielki finał National Football League = Super Bowl.
 
Tony przekąsek i baseny olimpijskie napoji i piwa znikają z półek sklepowych. Dekoracje, gadżety, wszystko co się nawinie w barwach przeciwnych drużyn wypełnia amerykańskie ulice i domy.
 
W tym roku - 2 lutego 2014 zmierzyły się Seattle Seahawks i Denver Broncos. Drużyna ze stolicy Grunge ujarzmiła Koniki 43 do 8.
 
Football to jeden z tych sportów, które stanowią świetny temat na amerykański film, ale jakoś kiedy przyszło do mieszkania w USA nie mogłem dać się temu ponieść.
 
Ale jak pewnie sami się domyślacie ten post będzie o czym innym. Super Bowl to telewizyjne show, wyreżyserowane do tego stopnia, że nawet Red Hot Chili Peppers, którzy w ciągu 31 lat zagrali 3 razy z playbacku, musięli ugiąć się pod warunkami NFL i przygotować muzykę przed występem. Za wielkim show idą wielkie pieniądze reklamodawców. Najdroższy czas antenowy na świecie to czas między kwartami meczu.
 
Jeśli ktoś nie ma czasu i chęci na obejrzenie wszystkich reklam na www.superbowl.com to ja zamieszczam mój subiektywny wybór najciekawszych.
 
Zaczynamy od ciekawej i zabawnej reklamy "Bud Light - Up For Whatever", która została podzielona na 2 części. Fabuła jest prosta: Pani przy obecności ukrytej kamery proponuje przypadkowemu Panu piwo i pyta czy jeśli da mu je za free to jest gotowy na przyjęcie wszystkiego innego co go dziś czeka. Punkt kulminacyjny dla mnie to deathmatch w ping-ponga z Arnoldem Schwarzenegerem.


Kolejna fajna reklama to Maserati "Now we strike". W ogóle uważam, że reklamy samochodów podczas Superbowl są bardzo dobre. Zawsze jest etos, symbolika, odwołanie do amerykańskiej tradycji i dumy. Jakby FSO reklamowało tak Polonezy to jeździły by teraz po niemieckich autostradach. W roli głównej Quvenzhane Wallis znana z "Bestii południowych krain".


 
Zawsze byłem fanem reklam Doritos. Błyskotliwe i z humorem.


Wątek społeczny - wspierania osób walczących z rakiem poruszył Chevrolette
 


Kolejną zabawną reklamą okazał się być CarMax. Wielki plus za klaszczący pomnik i misia.


Toyota zatrudniła do reklamy Terrego Crewsa i Muppety.


Axe zwróciło uwagę na siłę miłości w świecie pełnym wojen...


O bezpieczeństwie w samochodach Hondy opowiedział Bruce Willis = ukochany mojej Teściowej


Komplet amerykańskich symboli, dumy i odwołań do tradycji zmontował Chrysler. W rolach głównych Bob Dylan!


 
Duch jedności narodowej pokazała "NFL - Together We Make Football"


Coca Cola zaśpiwała "America the Beautiful" w klilu językach pokazując mix kulturowy. Spodobała mi się także reklama Microsoftu... Technology has the power to unite us!


 
Poza tym pojawiło się: Nowy kawałek U2! Goła klata (i nie tylko) Davida Beckhama - coś dla Pań! Ekipa z Pełnej Chaty, reklamy filmów i wiele innych.
 
Teraz czekamy, aż reklamodawcy zgłoszą się do nas z czekami na miliony dolarów za emisje tych reklam na naszym blogu :)
 
Która reklama Wam się podoba najbardziej?
 
czekam na wypowiedzi i komentarze!

Tomi.

Prawa autorskie

Fotografie i teksty zamieszczone na tym blogu są naszą własnością. Wszelkie kopiowanie, powielanie i publikowanie może odbyć się wyłącznie za naszą zgodą. Chcesz wykorzystać naszą pracę- skontaktuj się z nami: zawszewdrodze@gmail.com