8.08.2012

Muzyczne podsumowanie wiosny 2012

Najpierw byliśmy w trasie, potem nie mieliśmy podpiętego internetu i dlatego tym razem z tak dużym opóźnieniem. Ale jest. Wiosenne podsumowanie.

1. Mumford & Sons- The Enemy from Wuthering Heights Najnowsza ekranizacja Wichrowych Wzgórz powaliła mnie na łopatki, mistrzowska, nieprzesłodzona i z masą cudnych, groźnych krajobrazów. A na koniec jeszcze ten kawałek. Prosty i bezbłędny. Słuchałam go tyle razy pod rząd, że "wskoczył" mi jako mój osobisty nr1 na lastfm.


2. Birdy- Shelter Uwielbiałam ten utwór już w wykonaniu The XX, ale młodziutkie, śliczne dziewczę o wdzięcznym pseudonimie i słodkim glosie uczyniło z niego cover-perełkę. Zresztą cały album Birdy jest pełen takich właśnie fantastycznych coverów. Gorąco polecam!
3. Cherry Ghost- People Help the People i tu nawiązanie do powyższej Artystki. Ten kawałek znalazłam właśnie na płycie wspomnianej wcześniej Birdy i tak trafiłam na oryginał (chyba) Cherry Ghost. Piosenka piękna i tekst piękny, a wiadomo, it's all about lyrics:)

4. Taylor Swift ft. The Civil Wars- Safe & Sound tradycyjnie już staram się przemycić w sezonowym podsumowaniu jakiegoś artystę country. Tym razem przyszła kolej na naszą absolutną ulubienicę. Przepiękna, super zdolna, złote dziecię Stanów Zjednoczonych. Żeby Was nie zniechęcić (bo wiem, że country nie cieszy się w Polsce dużym poważaniem) wybrałam balladkę do filmu (bardzo dobrego zresztą) Igrzyska Śmierci.
5. Clint Mansell / Peter Broderick - Not at Home tego utworu mieliśmy okazje wysłuchać na żywo podczas koncertu Clinta Mansella w LA i od razu podbił nasze serca. Podczas trasy, ilekroć nadciągał deszcz lub mgły, zawsze słuchaliśmy tego kawałka, był świetny w budowaniu "atmosfery".


6Sparklehorse and Radiohead - Wish You Were Here no i mamy kolejny cover. Mistrz przerabia mistrzów czyli mamy mistrzostwo do kwadratu. Prawa autorskie

Fotografie i teksty zamieszczone na tym blogu są naszą własnością. Wszelkie kopiowanie, powielanie i publikowanie może odbyć się wyłącznie za naszą zgodą. Chcesz wykorzystać naszą pracę- skontaktuj się z nami: zawszewdrodze@gmail.com