25.04.2012

Książka z drogą w tytule XIV

Michael Palin

W 80 dni dookoła świata


Insignis 2008

Książka, która dla mnie okazała się być jednym wielkim rozczarowaniem. Trudno znaleźć mi jakiekolwiek mocne jej strony. Jeden z członków grupy Monty Pythona postanawia odbyć podróż w stylu Fogga. Czego się spodziewałam? Ciekawych spostrzeżeń, ironii, humoru, akcji. Co dostałam? Jedną z najnudniejszych książek podróżniczych jakie czytałam w życiu. Przez ponad 300 stron Michael Palin jest ciągle zmęczony, ciągle zestresowany, że nie zdąży na kolejny środek transportu. Generalnie jest w nim tyle z podróżnika co w paczce przekazywanej z rąk do rąk, biernej, bezrefleksyjnej. Całą "brudną robotę" odwala za niego ekipa telewizyjna, która towarzyszy mu w trasie. Przeżywa tę 80dniową podróż, jakby dokonał zimowego wejścia na K2. Orient Express, obiady w saloniku, u kapitana na statku, pociągiem przez Stany Zjednoczone, Co było do jedzenia, co czytał, jak się czuł, czy było czysto, kto ile wypił. Jakby powiedział Dr House: Booooring!

2 komentarze:

 1. Wobec tego serdecznie polecam taką pozycję: http://www.cartablanca.pl/produkty/182/w-80-dni-dookola-swiata

  Inspiracja ta sama, ale realizacja o niebo lepsza! Książka napisana inteligentnie, z humorem, zmusza do refleksji. naprawdę polecam!

  pozdrawiam
  Maga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, z pewnością przeczytam:)

   Usuń

Masz coś do dodania? Chcesz o coś zapytać? Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcesz skomentować nasz wpis:)

Prawa autorskie

Fotografie i teksty zamieszczone na tym blogu są naszą własnością. Wszelkie kopiowanie, powielanie i publikowanie może odbyć się wyłącznie za naszą zgodą. Chcesz wykorzystać naszą pracę- skontaktuj się z nami: zawszewdrodze@gmail.com