19.04.2012

Ceny mieszkań i domów w Stanach Zjednoczonych, w południowej Kalifornii

Zgodnie z wczorajszą obietnicą, dziś słów kilka o cenach nieruchomości. Pisałam już, że za wynajęcie M3 w domu wielorodzinnym płacimy miesięcznie 1250$, razem z rachunkami 1500$. Biorąc pod uwagą ceny mieszkań, jeśli ktoś planuje osiedlić się tu na stałe, bardziej opłaca się kupić mieszkanie, niż wynajmować, bo raty kredytu będą zbliżone do cen najmu.
Krótki słowniczek.
Wielkość mieszkań podawana jest w stopach kw., czyli Sq.Ft. szybki przelicznik 100 stóp kw. to niecałe 10m2
Rozkład pokoi w Stanach podaje się inaczej niż w Polsce. Nasza kawalerka (M2) to tutaj tzw studio, czyli salon z łazienką, bez sypialni, określany zgodnie z oznaczeniami stosowanymi na poniższych zdjęciach jako 0/1, czyli 0 sypialni, 1 łazienka.
Nasze M3 byłoby tu określone jako 1/1 czyli salon z 1 sypialnią i 1 łazienką. I tak dalej.
Prawie zawsze jest tak, że każda sypialnia ma swoją łazienkę.
BR czyli bedroom czyli sypialnia
BA czyli bathroom czyli łazienka
Kurs $ na marzec 2012 to mniej więcej 3,2zł.
DOM czyli days on market, czyli po ilu dniach nieruchomość znalazła nabywcę. 


Mieszkania przedstawione na tej ulotce (dostajemy taką informacyjną ulotkę do skrzynki pocztowej raz na kwartał) to mieszkania w domach wielorodzinnych. Takie rozbudowane szeregowce, jedna rodzina na parterze, druga na pięterku. Czasem tych pięter jest więcej, przy adresie istnieje informacja o tym, na którym piętrze znajduje się mieszkanie. Lwr, czyli lower czyli parter. Upper, czyli na piętrze. With loft czyli z niewielkim pomieszczeniem do zagospodarowania, do którego wchodzi się po schodkach z właściwej części mieszkania. W takim właśnie my mieszkamy.
Czyli pierwszą pozycję na liście (nota bene najtańszą) odczytujemy:
M3 + z poddaszem mieszkalnym o wielkości 80m2  po 4 dniach od wystawienia na sprzedaż zostało sprzedane za nieco ponad pół miliona PLN (512tys zł). To jest dokładnie takie mieszkanie jak nasze, którego koszt wynajmu bez rachunków wynosi 4000zł/m-c. Z tego co wiem, to w innych Stanach ceny nieruchomości bywają znacznie niższe.
Miłej lektury i owocnych zakupów:)

Część porad praktycznych dotycząca kosztów jedzenia znajduje się tu. A tu pisaliśmy o kosztach samochodów i ich utrzymania. O tym jak skalkulować koszty podróży po USA pisaliśmy natomiast tutaj. A dokładny koszt produktów spożywczych tutaj. O tym czy życie w Kalifornii jest drogie pisaliśmy tutaj. A jak wygląda procedura zdawania na prawo jazdy jest tutaj.
Cały zestaw postów nie-turystycznych otrzymacie klikając na tag "porady praktyczne" (zestaw tagów znajduje się pod każdym postem).Pomieszczenie szumnie zwane loftem:)

Tak wyglądają domy określane na ulotce jako Lake Condos


Prawa autorskie

Fotografie i teksty zamieszczone na tym blogu są naszą własnością. Wszelkie kopiowanie, powielanie i publikowanie może odbyć się wyłącznie za naszą zgodą. Chcesz wykorzystać naszą pracę- skontaktuj się z nami: zawszewdrodze@gmail.com