6.03.2012

Na cmentarzysku neonów


Na obrzeżach pomijanego przez większość turystów downtown Las Vegas ulokowało się niezwykłe muzeum. Muzeum starych neonów. A właściwie, jak mówi oficjalna nazwa, cmentarzysko. Neon Boneyard Park. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na lokalizację, niż właśnie Sin City. Migoczące tysiącami świateł, dające łunę widoczną z wielu kilometrów, bombardujące zmysły feerią kolorów.  Od października obiekt ma mieć bardziej komercyjny charakter, z visitor center i pamiątkami. Na tę chwilę całość ma nieco chaotyczny, a przez to fajniejszy klimat, który mógłby z powodzeniem służyć jako scenografia do filmów Tima Burtona.
Wycieczkę po parku należy zarezerwować z dużym wyprzedzeniem, na stronie podają, że nawet 2 tygodniowym. Nam udało się załapać rzutem na taśmę. Bilet kosztuje 15$. Więcej o projekcie tutaj.
Prawa autorskie

Fotografie i teksty zamieszczone na tym blogu są naszą własnością. Wszelkie kopiowanie, powielanie i publikowanie może odbyć się wyłącznie za naszą zgodą. Chcesz wykorzystać naszą pracę- skontaktuj się z nami: zawszewdrodze@gmail.com