4.11.2011

Cmentarze Los Angeles część 4 (ostatnia): Forest Lawn Memorial Park w Glendale

Podobno nie ma na świecie miejsca, w którym pochowano więcej gwiazd. Przekraczając wielką, żelazną bramę, wierzę tym pogłoskom na słowo. Cmentarz jest olbrzymi, największy, jaki widziałam. Pochowano tu około ćwierć miliona osób. Piękne miejsce, puste i spokojne. Bardziej przypomina park, galerię sztuki na otwartym powietrzu.
Great Mausoleum. To tu pochowano Michaela Jacksona i  Elizabeth Taylor, a także  Clarka Gable  wraz z żoną, Carole Lombard. Tu także spoczywają prochy Sida Graumana, twórcy najsławniejszego kina na Świecie, Grauman Chinese Theater w Los Angeles, wokół którego gwiazdy pozostawiają odciski swoich dłoni.

Zarząd Forest Lawn prowadzi politykę nie udzielania turystom żadnych informacji. Co więcej, niektóre fragmenty cmentarza są ogrodzone wysokim murem i zamknięte żelaznymi bramami, również wstęp do krypt jest mocno ograniczony. Jeśli liczymy na to, że zobaczymy grób MJ, spotka nas rozczarowanie
Miejsce pochówku autora serii książek o Krainie Oz, L. Franka Bauma.

Na wielu płytach nagrobnych spotykaliśmy taki oto znak. Jeśli wiecie co on oznacza, piszcie w komentarzach, bo my nie mamy pojęcia ale jesteśmy bardzo ciekawi.


Królewna Śnieżka to podarek zostawiony przez wielbiciela pochowanego tutaj Walta Disneya.

Prawa autorskie

Fotografie i teksty zamieszczone na tym blogu są naszą własnością. Wszelkie kopiowanie, powielanie i publikowanie może odbyć się wyłącznie za naszą zgodą. Chcesz wykorzystać naszą pracę- skontaktuj się z nami: zawszewdrodze@gmail.com