1.11.2011

Cmentarze Los Angeles część 1: Pierce Bros Westwood Village Memorial Park

Nie raz i nie dwa deklarowałam na łamach tego bloga moją wielką fascynację cmentarzami. Odkąd pamiętam różnorakie miejsca pochówku zawsze znajdowały się we wszystkich moich planach podróży, niezależnie od tego czy były to płonące na brzegu Gangesu stosy pogrzebowe, maleńkie prowincjonalne cmentarze w polskich górach, czy też absolutnie niezwykłe paryskie nekropolie (o moim ulubionym ostatnio napisała Agnieszka na blogu Życie jest podróżą). Jakiś czas temu obiecałam, że w okolicach 1 listopada przygotuję kilka wpisów o cmentarzach LA, które są bardzo piękne, ale co tu dużo mówić, nie mają "klimatu". Ich atutem jest natomiast niesamowita liczba spoczywających na nich gwiazd, głównie ery złotych hollywoodzkich lat. W związku z tym, z pewnym opóźnieniem pojawią się wpisy z naszej wycieczki na Hawaje. A dziś tymczasem na pierwszy ogień najmniejszy, może nawet najciekawszy, ukryty między wieżowcami: Pierce Bros Memorial Park.

Przekraczając bramę cmentarza od razu zapominamy, że za murem tętni życie wielkiej metropolii
Tak wygląda główna część Pierce Bros. Większość grobów to proste płyty wmurowane w trawnik. Bardzo długo szukaliśmy nagrobków Roya Orbisona i Franka Zappy, jak się później okazało, ich miejsca pochówku nie są w żaden sposób oznaczone. Postaliśmy więc chwilę nad kępkami trawy porastającymi kwaterę nr 100, gdzie spoczął charyzmatyczny idol Tomiego. Gdybyście szukali grobu R. Orbisona- trawnik w kwaterze nr 97.

No comments...

Grób aktorki znanej między innymi z ról w takich klasykach kina jak West Side Story czy Buntownik bez powodu

Aktor i piosenkarz, członek nieformalnej grupy artystów zwanej The Rat Pack, do której należeli także Frank Sinatra i Sammy Davis Jr.

Aktor znany z takich filmów jak Stąd do wieczności czy Ptasznik z Alcatraz, doczekał się niewielkiej, ascetycznej tablicy

Niedawno zmarła Farrah do historii przeszła, jako jeden z Aniołków Charliego.

Jeden ze Zgryźliwych Tetryków (drugi, Walter Matthau, spoczął nieopodal). Zwróćcie uwagę na napis na płycie. Chapeau bas!

Smutna, prosta krypta autora takich bestsellerów jak Śniadanie u Tiffany’ego czy Z zimną krwią.

Była gwiazdą za życia, także teraz przy jej krypcie zawsze stoją świeże kwiaty. Marilyn  Monroe. Ta pusta płyta obok to miejsce zarezerwowane dla największego wielbiciela blondynek Hugh Hefnera. Już teraz obsypana pocałunkami.


Prawa autorskie

Fotografie i teksty zamieszczone na tym blogu są naszą własnością. Wszelkie kopiowanie, powielanie i publikowanie może odbyć się wyłącznie za naszą zgodą. Chcesz wykorzystać naszą pracę- skontaktuj się z nami: zawszewdrodze@gmail.com