27.09.2011

Muzyczne podsumowanie lata w Kalifornii

Lato powoli dogasa, zaczyna się jesień. W Pl. była to moja ulubiona pora roku, a tu? Ludzie mawiają, że w SoCal są dwie pory roku: noc i dzień. Dużo w tym prawdy, choć da się dostrzec jakieś maleńkie zmiany w pogodzie i otoczeniu. Woda w basenie troszkę chłodniejsza, na drzewach pojawiają się jakieś pojedyncze pożółkłe liście, czasem nawet niebo wygląda tak, jakby miał spaść deszcz...ale nie spada. Ale ale. Miało być o muzyce. Zgodnie ze świecką tradycją tego bloga, wrzucamy tu kilka kawałków, które nami zawładnęły w ostatnich 3 miesiącach.

1. Coldplay: Every Teardrop Is A Waterfall. Pierwsza nasza reakcja na nowy singiel Coldplaya była, delikatnie rzecz ujmując, negatywna. Przy drugim odsłuchaniu coś tam sobie już nuciliśmy pod nosem. A teraz? Ilekroć słyszymy gdzieś ten kawałek śpiewamy "łołołołołoooterfol"!!!!!

2. Silversun Pickups - Panic Switch To nie jest nowy kawałek, ale ja poznałam go dopiero teraz, jest bardzo często puszczany w naszym ulubionym radiu 98.7fm (LA's Best Alternative Music). Wielki plus za super basistkę:)))
 

3. Helena Beat by Foster The People Chłopaki już nas raz porwali za pomocą wielkiego hitu Pumped up kicks. Teraz znów to robią. Jak można takie radosne rytmy zestawiać z takim brutalnym teledyskiem i niezbyt radosnym przekazem? Najwyraźniej można doskonale. Lubimy to.4. i 5.  Doczekaliśmy się wreszcie nowej Flo. Nie mogłam się zdecydować, który z tych kawałków jest fajniejszy, więc wrzucam oba. REWELACJA! Dla mnie obecnie najciekawszy kobiecy głos. Florence and the Machine: Shake It Out oraz What the Water Gave Me.6. Azam Ali- In Other Worlds. Tego kawałka nie lansują tutejsze stacje. Wpadłam na niego przypadkiem na niezawodnym Last.fm. Totalnie mnie zaczarował ten głos. Do piosenki jest też śliczny klip. Korzystającym z Last.fm gorąco polecam mój ulubiony tag "world music".


 
 7. Na koniec trochę klasyki. Ten utwór znałam tylko jak cover zespołu Metallica. Jakoś umknął mi oryginał. Jak to zwykle bywa, pierwowzór jest duuużo lepszy (sorry chłopaki).
Prawa autorskie

Fotografie i teksty zamieszczone na tym blogu są naszą własnością. Wszelkie kopiowanie, powielanie i publikowanie może odbyć się wyłącznie za naszą zgodą. Chcesz wykorzystać naszą pracę- skontaktuj się z nami: zawszewdrodze@gmail.com