28.04.2011

The Hollywood Museum w Los Angeles

Blisko Walk of Fame znajduje się muzeum Hollywood. Prawdziwa gratka, szczególnie dla wielbicieli kina z czasów, gdy na ekranach królowała Marilyn Monroe. 

W piwnicach mamy sale poświęcone filmom grozy. Eksponaty z Mumii, celę Hannibala Lectera, maskę Beli Lugosi i inne przerażające eksponaty. Parter. Tu znajdziemy pokoje dla blondynek, brunetek i rudych (o tak!), a w nich przedmioty osobistego użytku gwiazd, pogrupowane według koloru włosów właścicielek. Dla mnie ciekawsze były trampki Harry'ego Pottera, dla Tomiego łaszki Megan Fox z Transformersów. Strój króla Michaela Jacksona oraz kostiumy Brangeliny z filmu Pan i Pani Smith. Dwa wyższe piętra to zabytkowe auta (jak oni je tu wnieśli?!?), mnóstwo sprzętów z czasów, kiedy kina jeszcze nie puszczały wszystkiego w 3D, pełno czarno-białych odbitek i autografów, ale także kostiumy z bardziej współczesnych produkcji. Poniżej nasz osobisty subiektywny wybór najfajniejszych filmowych pamiątek. 
Bilet to niestety wydatek 15$/os. 
No fake, wszystko oryginalne.
Więcej tutaj


Frankie goes to Hollywood


 Tomi mówi, że oglądał Słoneczny Patrol ze względu na fabułę;)

 Cała ściana autografów i te najważniejsze dla mnie, z Przeminęło z wiatrem. Oh, Rhett!

 Tomi przed celą Hannibala

 Rocky. Nasz idol. Italian Stallion.


Prawa autorskie

Fotografie i teksty zamieszczone na tym blogu są naszą własnością. Wszelkie kopiowanie, powielanie i publikowanie może odbyć się wyłącznie za naszą zgodą. Chcesz wykorzystać naszą pracę- skontaktuj się z nami: zawszewdrodze@gmail.com