17.12.2010

Mandat za parkowanie w Stanach - niewiedza kosztuje 48$

[PL] Tak wygląda mandat w USA

[ENG]That's how tickets in US look like
[PL] No tak, jak wszyscy wiemy, w Ameryce szaleje kryzys (daj Boziu taki kryzys w PL). Tak więc skoro korzystamy teraz z dobrodziejstw tego pięknego kraju, postanowiono, że musimy dorzucić się do wspólnego garnuszka i wlepiono nam mandacik. A za co? Za to, że nasze autko było zaparkowane przodem w inną stronę niż pozostałe... Nawet koledzy Amerykanie przyznali, że to już przegięcie. Mandat 48$, anegdotka- bezcenna.

[ENG] As we all know, there is a tendency to say it is economic crisis here, in USA (especially in California). So, because now we enjoy living in this beautiful country, we had to add something to Uncle Sam’s deep pocket (not saying that it is the only time we dropped $$$ there, but that was an “extra tip”). We received parking ticket. For what? Well, for “parking wrong direction”. Apparently you can’t park facing in different direction than the traffic in your line. Even our American friends think this is an exaggeration. Ticket – $48, story - priceless.

3 komentarze:

  1. I'm lovin' it :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak się właśnie zastanawiam czytając Wasz blog skąd dowiedzieć się o wszystkich przepisach/zwyczajach itp obowiązujących w tym kraju aby nie zaliczać takich wtop....

    OdpowiedzUsuń
  3. Żeby poznać przepisy należy się z nimi zapoznać:P Czyli przebrnąć przez publikację DMV dla starających się o prawo jazdy. Reguła jest taka- i obowiązuje na całym świecie- człowiek uczy się na własnych błędach i w nowym miejscu zawsze przyjdzie mu zapłacić frycowe. Obniżyć koszty tego frycowego można czytając tego typu blogi, książki podróżnicze (te dot. Stanów opisuję tu na blogu), rozmawiając z ludźmi, o których wiemy, że podróżują w podobny sposób jak my (nie muszę chyba tłumaczyć, że rady turysty kupującego pełen pakiet w biurze podróży nie przydadzą się backpackersowi i vice versa). I tak np Ty będziesz już zwracał baczną uwagę na parkowanie:))) Uważaj też na nadużycia dotyczące kart kredytowych, o tym przydałby się oddzielny wpis ku przestrodze.

    OdpowiedzUsuń

Masz coś do dodania? Chcesz o coś zapytać? Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcesz skomentować nasz wpis:)

Prawa autorskie

Fotografie i teksty zamieszczone na tym blogu są naszą własnością. Wszelkie kopiowanie, powielanie i publikowanie może odbyć się wyłącznie za naszą zgodą. Chcesz wykorzystać naszą pracę- skontaktuj się z nami: zawszewdrodze@gmail.com